Dlaczego wybrac Simple Law

O mnie

Witam serdecznie na blogu kancelarii prawnej Simple Law.

Kilka słów o mnie i kancelarii Simple Law

Nazywam się Beata Nowakowska-Mrozek i jestem angielskim adwokatem (Solicitor). Prawem angielskim zajmuję się już ponad 15 lat.

Od 2021 roku prowadzę kancelarię prawna Simple Law, która mieści się w Worcester, Anglia, i obsługuje klientów z całej Anglii i Walii oraz z zagranicy, w tym z Polski.

Specjalizuję się w prawie rodzinnym w Anglii i Walii, czyli w rozwodach, podziale majątku i opiece nad dziećmi, również w międzynarodowym wymiarze. Zajmuje się także prawem cywilnym i prawem pracy dla Anglii i Walii.

Pomagam klientom poprzez udzielanie porad prawnych, prowadzenie negocjacji, a także reprezentowanie ich przed sądami cywilnymi, rodzinnymi oraz pracy.

Zanim trafiłam do Simple Law, z uwagi na duże doświadczenie w prawie prywatnym międzynarodowym, stałam na czele Departamentu Prawa Międzynarodowego w kancelarii prawnej Whatley Weston & Fox w Worcester.

Byłam także redaktorem działu „Porady prawne” w „Gazecie Polonijnej”.

W kwietniu 2015 roku otrzymałam tytuł najlepszego Młodego Prawnika Roku 2015 (The Young Solicitor of the Year 2015 Award). Zostal on przyznany przez The Worcestershire Law Society – Towarzystwo Prawnicze dla hrabstwa Worcestershire. Docenili oni moją wieloletnią i efektywną działalność na rzecz społeczności polskiej w Anglii i Walii. Rowniez ocenili oni pozytywnie mój blog i udzielaną pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego cywilnego oraz prawa pracy. Także został podkreślony całokształt moich dotychczasowych osiągnięć zawodowych jako solicitor. Możesz o tym więcej przeczytac tutaj https://prawowanglii.org/mlody-prawnik-roku-2015/

Przed rozpoczęciem swojej przygody z Anglią, ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W trakcie studiów pracowałam w kancelarii adwokackiej zajmując się m.in. prawem cywilnym i prawem pracy oraz rodzinnym. Po ukończeniu studiów zostałam Asystentem Sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Departamencie Cywilnym w Warszawie i rozpoczęłam aplikację sądową. Po przyjeździe do Anglii studiowałam prawo w College of Law, Birmingham oraz kwalifikowałam się jako solicitor, czyli angielski adwokat.

Co ma na celu ten blog?

System prawny Anglii i Walii znacząco rożni się od polskiego i angielska terminologia prawnicza jest skomplikowana. Stąd mój blog jest przewodnikiem edukacyjnym dla Polaków, którzy chcą skutecznie dochodzić swoich praw w Anglii i Walii.

Informacje przedstawione na moim blogu nie mają charakteru wiążącego i są moimi opiniami. Każda sprawa, w której reprezentuję klientów polskich, jest inna i przez to wymaga osobnej konsultacji. Jeśli potrzebujesz porady prawnej, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: na [email protected] lub zadzwon na nr tel: 07872 323196.

Najlepszy sposób kontaktu to email [email protected] , ponieważ często przebywamy na rozprawach sądowych i nie zawsze możemy odbierać telefon.

3 komentarze

  • Maciek UK

    Witam. Jestem pracownikiem fizycznym , pracuję w transporcie „5 dni w tygodniu minimum 12 godzin dziennie”. Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś maximum temperatury w której muszę pracować i czy Mój pracodawca ma obowiązek dawać wodę pracownikom takim jak Ja . Jak tak jaka temperatura musi być minimalna. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

    • Beata

      Dzien dobry, bardzo ciekawe pytanie. Niestety, ale w Anglii nie ma ustalonej minimalnej i maksymalnej temperatury w pracy. Przyjmuje sie, ze nie moze ona spadac ponizej 13 stopni dla pracownikow fizycznych. Temperatura musi byc „rozsadna”. Pracodawca powinien przeprowadzic ocene ryzyka zwiazanego z wysoka temperatura. Pracodawca nie ma obowiazku zapewnic wody butelkowanej, ale ma obowiazek zapewnic dostep do wody pitnej w miejscu pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *