O mnie

Witam serdecznie,

Nazywam się Beata Nowakowska-Mrozek i jestem angielskim adwokatem (Solicitor). Z uwagi na duże doświadczenie w prawie prywatnym międzynarodowym, stoję na czele Departamentu Prawa Międzynarodowego w kancelarii prawnej Whatley Weston & Fox w Worcester. Specjalizuję się w prawie cywilnym i prawie pracy dla Anglii i Walii, a takze prowadzę sprawy rodzinne, w tym w rozwodowe i odnośnie podziału majątku między małżonkami, w tym o międzynarodowym aspekcie.

Pomagam klientom poprzez udzielanie porad prawnych, prowadzenie negocjacji,  prowadzenie spraw sądowych a także reprezentowanie ich przed sądami cywilnymi, rodzinnymi oraz pracy. Prawem angielskim zajmuję się już 10 lat.

Jestem także redaktorem działu „Porady prawne” w „Gazecie Polonijnej”.

Zanim trafiłam do Whatley Weston & Fox, ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W trakcie studiów pracowałam w kancelarii adwokackiej zajmując sie m.in. prawem cywilnym i prawem pracy oraz rodzinnym. Po ukonczeniu studiów zostałam Asystentem Sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Departamencie Cywilnym i rozpoczęłam aplikację sądową. Po przyjeździe do Anglii studiowałam prawo w College of Law.

W kwietniu 2015 roku zostałam nagrodzona przez The Worcestershire Law Society – Towarzystwo Prawnicze dla hrabstwa Worcestershire, w ktorym ma siedzibę moja kancelaria, tytułem najlepszego Młodego Prawnika Roku 2015 za m.in. wieloletnią i efektywną działalność na rzecz społeczności polskiej w Anglii i Walii, wliczając w to moj blog i udzielaną pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego, pracy oraz rodzinnego, a także za całokształt swoich dotychczasowych osiągnięć zawodowych jako solicitor.  https://prawowanglii.wordpress.com/moje-osiagniecia/

Ponieważ system prawny Anglii i Walii znacząco rożni się od polskiego i angielska terminologia prawnicza jest skomplikowana, to mój blog ma na celu bycie przewodnikiem edukacyjnym dla  Polaków, którzy chcą skutecznie dochodzić swoich praw w Anglii i Walii.

Informacje przedstawione na moim blogu nie mają charakteru wiążącego i są moimi opiniami. Ponieważ każda sprawa, w której reprezentuję klientów polskich, jest inna i przez to wymaga osobnej konsultacji, to jeśli potrzebujesz porady prawnej, skontaktuj się ze mną osobiście poprzez email: [email protected]

3 komentarze

  • Maciek UK

    Witam. Jestem pracownikiem fizycznym , pracuję w transporcie „5 dni w tygodniu minimum 12 godzin dziennie”. Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś maximum temperatury w której muszę pracować i czy Mój pracodawca ma obowiązek dawać wodę pracownikom takim jak Ja . Jak tak jaka temperatura musi być minimalna. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

    • Beata

      Dzien dobry, bardzo ciekawe pytanie. Niestety, ale w Anglii nie ma ustalonej minimalnej i maksymalnej temperatury w pracy. Przyjmuje sie, ze nie moze ona spadac ponizej 13 stopni dla pracownikow fizycznych. Temperatura musi byc „rozsadna”. Pracodawca powinien przeprowadzic ocene ryzyka zwiazanego z wysoka temperatura. Pracodawca nie ma obowiazku zapewnic wody butelkowanej, ale ma obowiazek zapewnic dostep do wody pitnej w miejscu pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *