O mnie

Witam serdecznie,

Nazywam się Beata Nowakowska-Mrozek i jestem angielskim adwokatem (Solicitor). Z uwagi na duże doświadczenie w prawie prywatnym międzynarodowym, stoję na czele Departamentu Prawa Międzynarodowego w kancelarii prawnej Whatley Weston & Fox w Worcester. Specjalizuję się w prawie cywilnym i prawie pracy dla Anglii i Walii, a takze prowadzę sprawy rodzinne, w tym w rozwodowe i odnośnie podziału majątku między małżonkami, w tym o międzynarodowym aspekcie.

Pomagam klientom poprzez udzielanie porad prawnych, prowadzenie negocjacji,  prowadzenie spraw sądowych a także reprezentowanie ich przed sądami cywilnymi, rodzinnymi oraz pracy. Prawem angielskim zajmuję się już 10 lat.

Jestem także redaktorem działu „Porady prawne” w „Gazecie Polonijnej”.

Zanim trafiłam do Whatley Weston & Fox, ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W trakcie studiów pracowałam w kancelarii adwokackiej zajmując sie m.in. prawem cywilnym i prawem pracy oraz rodzinnym. Po ukonczeniu studiów zostałam Asystentem Sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Departamencie Cywilnym i rozpoczęłam aplikację sądową. Po przyjeździe do Anglii studiowałam prawo w College of Law.

W kwietniu 2015 roku zostałam nagrodzona przez The Worcestershire Law Society – Towarzystwo Prawnicze dla hrabstwa Worcestershire, w ktorym ma siedzibę moja kancelaria, tytułem najlepszego Młodego Prawnika Roku 2015 za m.in. wieloletnią i efektywną działalność na rzecz społeczności polskiej w Anglii i Walii, wliczając w to moj blog i udzielaną pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego, pracy oraz rodzinnego, a także za całokształt swoich dotychczasowych osiągnięć zawodowych jako solicitor.  https://prawowanglii.wordpress.com/moje-osiagniecia/

Ponieważ system prawny Anglii i Walii znacząco rożni się od polskiego i angielska terminologia prawnicza jest skomplikowana, to mój blog ma na celu bycie przewodnikiem edukacyjnym dla  Polaków, którzy chcą skutecznie dochodzić swoich praw w Anglii i Walii.

Informacje przedstawione na moim blogu nie mają charakteru wiążącego i są moimi opiniami. Ponieważ każda sprawa, w której reprezentuję klientów polskich, jest inna i przez to wymaga osobnej konsultacji, to jeśli potrzebujesz porady prawnej, skontaktuj się ze mną osobiście poprzez email: b.nowakowska@wwf.co.uk lub pod numerem telefonu: 01905 731731 (pn – pt 9.00- 13.00 i 14.00-17.00)

One response to “O mnie

  1. Konrad Nowakowski

    Tak trzymaj Beata:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s