Prawo pracy/Kodeks pracy w Anglii i Walii

Widzę, że bardzo duzo osób szuka informacji dot. kodeksu pracy w Anglii i Walii.

Aby odpowiedzieć na pytanie czy kodeks pracy w Anglii i Walii istnieje i jakie sa prawa i obowiazki pracowników i pracodawców w Anglii, zapraszam do lektury moich wpisów: Prawa i obowiązki pracownika w Anglii i Walii oraz  Prawo pracy/Obowiązki pracodawcy w Anglii i Walii

Jeśli masz nadal pytania lub wątpliwości skontaktuj sie ze mną przez maila lub telefonicznie lub napisz komentarz!

 

8 Komentarzy

Filed under Prawo pracy

8 responses to “Prawo pracy/Kodeks pracy w Anglii i Walii

 1. Sebastian

  Witam pracuje w Anglii . Chciałem iść do lekarza w uk by mnie zbadał podejrzewałem że mam depresję lecz lekarz zbywa mnie 6 tygodni . Przyleciałem do Polski tu lekarz stwierdził że mam poważną depresję związana z moja praca . Mam zwolnienie po polsku i po Angielsku teraz pytanie moje czy dostaje się 100 procent płatne zwolnienie czy te grosze 90 funtów tygodniowo bo wtedy nie będzie mnie stać na opłaty i nie wiem co robić proszę o pomoc nie znam kodeksu pracy w Anglii . Obecnie gdzie pracuje w uk głębia ludzi i masowo się zwalniają .

  • To jak jest platne zwolnienie chorobowe powinno byc zaznaczone w umowie o prace. Niektore miejsca pracy zaczynaja placic 100% po np. 3 dniach choroby, a inne od razu. Rowniez sa pracodawcy, ktorzy placa jedynie ustawowe chorobowe przez cale 28 tygodni.

 2. Adrian

  Witam
  Pracuje od 3 tygodni w jednej z angielskich firm zajmujących się przetwarzaniem żywności. Mam zapewniony pokój w hostelu w którym mieszkam z trzema lokatorami. Pytanie jest tego typu czy możemy zostać zwolnieni grupowo z powodu zasłonięcia czujnika dymu (oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to złamanie zasad bezpieczeństwa pożarowego). Jak powinna wyglądać cała procedura zwolnienia oraz czy bardziej prawdopodobne są inne konsekwencje złamania wyżej wymienionych zasad bezpieczeństwa pożarowego takie jak kara upomnienia bądź nagany.
  Pozdrawiam.

  • Czy ten hostel nalezy do pracodawcy? Jesli tak, to zasady zlamania zasad w nim panujacych powinny byc wpisane w umowe odnosnie wynajmu pokoju lub w umowe o prace. Jesli zlamiecie umowe najmu pokoju, to moze dojsc do usuniecia was z hostelu. Jesli jest to powiazane z umowa o prace, to pracodawca moze uznac to za powazne przewinienie i zwolnic was bez zadnej procedury.

   • Adrian

    Tak, hostel należy do pracodawcy. Dodam również, że nie dostaliśmy żadnej kopii umowy najmu, ani kopii umowy o pracę.

   • Najlepiej postarac sie o kopie tych dwoch umow, gdyz w razie problemow bedzie Wam trudno udowodnic swoje racje.

 3. Adam

  Witam jak wygladaja regulacje prawne zwiazane z podwyżką w zakladzie pracy co ile przysluguje mi podniesienie stawki?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s